چارلز بوکوفسکی

چارلز بوکوفسکی

نویسنده

چارلز بوکفسکی در 16 آگوست سال 1920 و به نام هاینریش کارل بوکفسکی پسر در آلمان متولد شد، پس از جنگ جهانی اول، با خانواده و پدر آمریکایی‌اش به لس‌آنجلس رفت و تا پایان عمر همان‌جا ماند… بوکفسکی در کنار رِیموند چَندلر، روایت‌گرِ بی‌همتای شهرِ فرشتگان است و پس از جان استاین‌بک و رابینسون جِفِرز که در شعر از او تأثیر پذیرفته، بی‌تردید مهم‌ترین و اثرگذارترین نویسنده‌ای است که از خاک این شهرِ طلایی برخاسته است.

تحصیل را نیمه‌کاره رها کرد، بی‌وقفه کتاب خواند، در اداره‌ی پست کار کرد، استعفا داد، گرسنگی کشید و نوشید و نوشت و نوشت. او شاعرِ بخت‌برگشته‌ها، بیچاره‌های خشمگین بود و سال‌های سیاه زندگی‌اش را تا آن زمان در قالب شعر می‌نوشت. مجله‌های ادبی بی‌نام شعرهایش را منتشر می‌کردند؛ منتقدان صاحب‌نام در روزنامه‌های مهم آمریکا او را نادیده می‌گرفتند. هرگز جایزه‌ی ادبی نگرفت، اما امروز آثارش میلیون‌ها نسخه می‌فروشند و به پانزده زبان دنیا ترجمه‌شده‌اند… او ساده می‌نوشت و شفاف. او حتی با مرگ شوخی می‌کرد؛ روی سنگ‌قبرش از قول او نوشته‌شده: تلاش نکن!

چارلز بوکوفسکی بیش از چهل و پنج عنوان کتاب شعر، رمان و مجموعه داستان به چاپ رساند. او از معروف‌ترین نویسندگان و شاعران معاصر آمریکاست و به گفته‌ی بسیاری، تأثیرگذارترین و اقتدا‌شده‌ترین آن‌ها. در سال ۱۹۸۶ مجله‌ی تایم بوکوفسکی را مرشد فرودستان نامید.

گفته می‌شود بوکوفسکی در نوشته‌هایش به شدت تحت‌تأثیر لس‌آنجلس و فضای آن، شهری که محل زندگی‌اش بود، قرار دارد. اغلب از او به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان معاصر نام برده می‌شود و سبک او بارها توسط دیگران مورد تقلید قرار گرفته‌است. از چارلز بوکوفسکی تا کنون هزاران شعر، صدها داستان کوتاه، ۶ رمان، و بیش از پنجاه کتاب به چاپ رسیده‌است.

کتاب‌هایی از چارلز بوکوفسکی که توسط نشر افق منتشر شده است:

شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: