پل استر

پل استر

نویسنده

پل استر نویسنده‌ی نام‌آشنا در فوریه‌ی 1947 در نیویورک به دنیا آمد. در سال‌های پایانی دبیرستان به ایتالیا، فرانسه،‌اسپانیا و در نهایت دوبلین رفت. پس از بازگشت به آمریکا تحصیلاتش ر در رشته‌ی ادبیات تطبیقی آغاز کرد. در 1967 سرخورده از دانشگاه به پاریس سفر کرد و مدتی طولانی در این شهر ساکن شد. در بازگشت به نیویورک تحصیلاتش را از سر گرفت او تا سال 1980 چند کتاب شعر منتشر کرد که بعدها سرآغاز انتقال وی از مرز ظریف شعر به نثر شد. استر برنده‌ی جایزه‌ی «بریکس مدیسیس»،‌ جایزه‌ی «پرنس استومریاس» و جایزه‌ی «مورتون داون زیبل» است. آثار او به بیش از سی زبان ترجمه شده‌اند. شهردار منطقه‌ی بروکلین روز 6 مارس را به نام استر نام‌گذاری کرد.
پل استر در آثارش از ساموئل بکت و کونت هامسون تاثیر گرفته و کتاب مورد علاقه‌اش دون کیشوت است. استر نگاه متفاوتی به انسان و جهان دارد. او روش واحدی در نگارش ندارد و شیوه‌ی خود را با توجه به تم داستان و شخصیت‌های هر قصه برمی‌گزیند. استر در سال 2017 و برای جدیدترین اثرش نامزد جایزه‌ی بوکر شد.

کتاب‌هایی از پل استر که توسط انتشارات افق منتشر شده‌اند:

نشر افق تنها ناشر ایرانی است که با خرید کپی رایت و به عنوان ناشر اختصاصی پل استر در ایران، اکثر آثار او را منتشر کرده است. همچنین رمان‌های سانست پارک و ناپیدا از سوی نشر افق، همزمان با آمریکا و اروپا در ایران منتشر شدند.

شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: