لسلی کانر

لسلی کانر

نویسنده

زندگی او به طور ناگهانی در یک خانه‌ی کوچک خارج از کلیولند اوهایو، در سال 1959 شروع شد. وقتی کلاس چهارم بود، به یک محله در شکنتادی نیویورک نقل مکان کردند. پدرش برای یک شرکت که یکی از بهترین کاغذهای منتشرشده در آن سرزمین را می‌فروخت، کار می‌کرد.

او اغلب کتاب‌های بزرگ و زیبا که خیلی سنگین بودند با خودش به خانه می‌آورد. لسلی عاشق نگاه کردن به عکس‌ها و تصویرسازی‌های کتاب‌ها، و همچنین بو کردن جوهر چاپ شده‌بود. در دوران کودکی درس‌های رقص و ژیمناستیک را فرا گرفت. اتاق لسلی یک آشیانه‌ی شلخته و پر از مجموعه‌های رنگی، کاغذهای مچاله، ریسمان‌های قلاب‌بافی و پروژه‌های خیاطی بود.

مدرک کارشناسی‌اش را در رشته‌ی هنر در دانشگاه کانکتیکات به دست آورد. اول از همه خیلی علاقه‌مند به کتاب‌های کودکان از دید تصویرگری شده‌بود. او حس می‌کرد مطالعه‌ی هنر خیلی درباره‌ی نویسندگی به او آموخت و در نهایت دریافت که سر و قلبش پر از داستان است! ایده‌های او اغلب از زندگی روزمره می‌آید. لسلی کانر با همسرش در بیشه‌های کانکتیکات زندگی می‌کند؛ جایی که آن‌ها تغییر فصل‌ها را مزه می‌کنند. آن‌ها صاحب تعدای فرزند هستند که هر کدام در قسمت‌های مختلف دنیا در حال زندگی و سعی و تلاش هستند.

غذا دادن به پرنده‌ها، باغبانی و پیاده‌روی‌ در صبح زود از سرگرمی‌ها و روزمرگی‌های لسلی کانر و همسرش هستند. لسلی عاشق نوشتن و فکر کردن درباره‌ی کتاب‌ها است و در زمان استراحت بین نوشتن، بهترین راه حل برای او، یک فنجان چایی و شکلات تلخ ست.

تا کنون کتاب‌های لسلی کانر جوایز و افتخارات زیادی را نصیب او کرده‌اند که از میان آ‌ن‌ها می‌توان به کتاب خانوادگی اشنایدر، کتاب برگزیده‌ی سال پابلیشرز ویکلی، کتاب سال کِرکس ریویو و جایزه‌ی کالدکات اشاره کرد.

نشر افق تا کنون از لسلی کانر کتاب‌های “در انتظار یک زندگی طبیعی” و “واقعیت از زبان میسون باتل” را منتشر کرده‌است.

کتاب‌هایی از لسلی کانر که توسط نشر افق منتشر شده‌اند

شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: