عرفان نظرآهاری

عرفان نظرآهاری

شاعر و نویسنده

عرفان نظرآهاری شاعر و نویسنده‌ی کودک و نوجوان، سال 1353 در تهران به دنیا آمد. او دکترای زبان و ادبیات فارسی دارد و در رشته‌ی تاریخ فلسفه‌ در مقطع دکتری تحصیل کرده است. نظرآهاری در دانشگاه تدریس می‌کند. اشعار او با ستایش منتقدان و مخاطبان روبه‌رو شده و جوایز بسیاری چون کتاب سال وزارت فرهنگ و ارشاد و جایزه‌ی پروین اعتصامی را برایش به ارمغان آورده‌اند. عرفان نظرآهاری داوری چندین جشنواره‌ی معتبر را در کارنامه‌ی خود دارد.

اشعار نظرآهاری نه فقط موردِ علاقه‌ی نوجوانان است، بلکه منتقدان نیز از آن‌ها استقبال کرده‌اند. نظرآهاری تا کنون برنده‌ی جوایز متعددی شده، از جمله جایزه‌ی کتاب سال، جشنواره‌ی کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و جایزه‌ی پروین اعتصامی. کتاب‌هایش به زبان‌های مختلفی در دنیا از جمله عربی، ژاپنی، ایتالیایی، سوئدی و آلمانی ترجمه شده و نیز لوح افتخار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) را نیز دریافت کرده است.

نظرآهاری علاقه به شعرِ معاصر را در میان نوجوانان زنده کرده و از این رو، جایگاهی ویژه در ادبیات کودک و نوجوان ایران دارد. او علاوه بر شعر و داستان، کتاب‌های پژوهشی در ادبیات فارسی هم نوشته و به عنوانِ استاد دانشگاه نیز فعالیت می‌کند.

 

کتاب‌هایی از عرفان نظرآهاری که توسط نشر افق منتشر شده‌اند

شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: