روبرتو بولانیو

روبرتو بولانیو

نویسنده

روبرتو بولانیو در سال ۱۹۵۳ در شیلی متولد شد. او نویسنده، شاعر و مقاله‌نویسی مشهور از پیشگامان موج نوی داستان‌نویسی آمریکای لاتین است. خانواده‌اش از طبقه‌ي فرو دست جامعه بودند، به همین دلیل بولانیو برای تأمین مخارج زندگی و کمک به خانواده از کودکی شغل‌های مختلفی را تجربه کرد. اما با وجود همه مشکلات از نوجوانی شروع به کتاب‌خوانی کرد و در میان نویسندگان مشهور علاقه بسیار زیادی به «خورخه لوئیس بورخس» داشت. روبرتو بولانیو تحصیل را کنار گذاشت و به خبرنگاری مشغول شد. او در جوانی بیشتر شعر می‌سرود، اما در دهه‌ی چهارم زندگی و پس از ازدواج برای درآمد بیشتر به نثر روی آورد.
رمان‌های کارآگاهان وحشی و ۲۶۶۶ از مهم‌ترین آثار روبرتو بولانیو هستند. او در دوران زندگی خود به عنوان شخصیتی جنجالی شناخته می‌شد. از مهم‌ترین دلایل آن اظهارنظرهایش درباره‌ی نویسندگان پیش از خود و مخالفت با سبک محبوب رئالیسم جادویی در ادبیات امریکای لاتین بود.
روبرتو بولانیو در سال‌های آخر زندگی از بیماری کبدی رنج می‌برد، ولی با وجود شرایط نامناسب جسمانی‌، با دقت و به طور پیوسته کار می‌کرد. بولانیو در سال ۲۰۰۳ در سن پنجاه سالگی درگذشت.

کتاب‌هایی از روبرتو بولانیو که توسط نشر افق منتشر شده است

شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: