آرمان آرین

آرمان آرین

نویسنده

آرمان آرین دهم آبان 1360 در شاهرود در خانواده‌‌ای به دنیا آمد که همگی اهل کتاب و کتاب‌خوانی بودند و پدر و مادرش هرکدام کتابخانه‌های بزرگی داشتند. او از همان بچگی عاشق کتاب خواندن بود. دعوای کودکی‌اش با خواهر و برادرهایش همیشه بر سر کتاب بود. او عادت داشت کتاب‌های خواهر و برادرهایش را بردارد و به نام خودش بزند! در دوره‌ی راهنمایی و با تشویق معلم انشا و معلم پرورشی مدرسه، شروع به نوشتن داستان کوتاه کرد و تا حدود شش سال یعنی سال سوم دبیرستان، نفر اول داستان‌نویسی پسران بود. از پانزده‌سالگی به خواندن کتاب‌های تاریخی (به‌واسطه‌ی کتابخانه‌ی خواهرش)، علاقه‌مند شد و شروع به خواندن آن‌ها و کتاب‌های مقدس جهان مانند تورات و انجیل و اوستا کرد.

او همچنین به تئاتر و سینما عشق می‌ورزید. رؤیایش فیلم‌سازی بود و خواندن سینما در دانشگاه و پس از گذراندن یک‌سری سختی‌ها، توانست دانشجوی سینما تئاتر دانشگاه تهران شود. همیشه دلش می‌خواست سه فیلم بلند و عظیم تاریخی بسازد، فیلم زرتشت، کوروش و فردوسی با محوریت رستم. وقتی فهمید نمی‌تواند این ایده‌ها را در قالب فیلم ببرد، تصمیم گرفت آن‌ها را در قالب رمان بگنجاند و این‌گونه ایده‌ی کتاب «پارسیان و من» شکل گرفت. ایده‌ی کتاب «پتش خوآرگر» از عکسی از قلعه‌ دژ شاه‌نشین چرات درون یک کتاب به نام سوادکوه که پدرش به او هدیه داده بود، شکل گرفت.

او عکس را به‌عنوان زمینه‌ی رمان جدیدش انتخاب کرد و به آن توسعه داد و باقی سرزمین و شخصیت‌ها و داستان در ذهنش جوشید. آرمان آرین چند سالی است که دیگر در ایران زندگی نمی‌کند، اما از راه دور و به‌واسطه‌ی تکنولوژی با ناشران و مخاطبانش در ارتباط است. کتاب‌های او تابه‌حال جوایز و افتخارات متعددی نصیب خود کرده‌اند که ازجمله‌ی آن‌ها می‌توان به جایزه‌ی شورای کتاب کودک، لوح تقدیر از ibby دانمارک، نامزد نشان طلایی و نقره‌ای جشنواره لاک‌پشت پرنده و اشاره کرد و کتاب سوم پتش خوآرگر در فهرست کلاغ سفید 2017 برگزیده اعلام شد و در کتابخانه‌ی بین‌المللی مونیخ آلمان قرار گرفت. علاوه بر این باید اضافه کرد که او با آفرینش اثر سه‌گانه‌ی «پارسیان و من» به دنیای ادبیات شناسانده شد، جوان‌ترین برنده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران است.

نشر افق تابه‌حال از این نویسنده، مجموعه‌ی «پتش خوآرگر» را منتشر کرده است.

کتاب‌هایی از آرمان آرین که توسط نشر افق منتشر شده‌اند

 

 

شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: