باشگاه کتاب افق

باشگاه کتاب افق

باشگاه کتاب افق در سال ۱۳۸۳ به همت رضا هاشمی‌نژاد، مدیر نشر افق، با هدف ترویج کتاب‌خوانی، ترغیب نوجوانان به خواندن، گفت‌وگوی هدف‌مند درباره‌ی کتاب و دیدار با نویسنده‌ها و مترجم‌ها راه‌اندازی شد. این باشگاه با مسئولیت آتوسا صالحی، نویسنده و مترجم، تا سال ۱۳۸۵ فعال بود و و نشست‌های هفتگی کتاب‌خوانی و فعالیت‌های کتاب‌محور برای نوجوانان برگزار می‌کرد.

فرشته سلیمانی، شادی خوشكار، صادق رحیم‌پور، مونا عیسی‌بخش، محمد هاشمی‌نژاد، حمید واشقانی، دنیا مرادی باستانی، پرستو پورگیلانی، نازلی شیخ‌پور، ابوالفضل فتاحی، لیلا خدابخش، الناز شیخ‌پور، علی طوسی، مهدیه آصفی، مریم چیت‌سازی، یاسمین حاتمی، مهسا زمانی‌نیا، هادی رجبی، حمیدرضا حكیم‌پناه، هاله رجبی، فرشته قلی‌زاده، ماریه حیاتی، ریحانه هاشمی‌نژاد، محدثه كریم‌پناه، آرش تاجیک، سهیل حسین‌نژاد، داریوش طاهرزاده، فرهود امین مقدم، پارمیس مشكی و زیتا ملکی بعضی از اعضای سابق باشگاه کتاب افق بوده‌اند که امروز جزو چهره‌های جوانِ فرهنگ و هنر و ادبیات ایران‌ هستند.

پس از حدود ۱۰ سال وقفه، اردیبهشت ۱۳۹۶ عضوگیریِ دوباره‌ی باشگاه کتاب افق آغاز شد و فعالیت‌های رسمی باشگاه از ۱۸ تیرماه ۱۳۹۶ با برگزاری جشن روز ملی ادبیات کودک و نوجوان و معرفی نخستین گروه از اعضای جدید آغاز شد.

تصمیم نشر افق بر این است که با حمایت از نوجوانان و جوانانِ کتاب‌خوان و بهره‌گیری از توانایی‌های این نسل، برای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی در ایران تلاش کند.

فعالیت‌های باشگاه کتاب افق

فعالیت‌های باشگاه کتاب افق شامل کتاب‌خوانی گروهی، گفت‌وگو درباره‌ی کتاب، معرفی کتاب، معرفی کتاب‌فروشی‌ها و کتاب‌خانه‌های محلی، برگزاری مسابقه‌‌های ادبی و فرهنگی و هنری مبتنی بر کتاب، دیدار با نویسنده‌ها و مترجم‌ها و تصویرگرها، بازدید از مراکز فرهنگی و هنری، مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی و عام‌المنفعه‌ی کتاب‌محور، حضور در غرفه‌ی نشر افق در نمایش‌گاه‌های کتاب است.

امتیازهای عضویت

۱. اشتراک سالانه‌ی کتاب‌‌های نشر افق (فقط برای طلایی‌ها)
۲. تخفیف ویژه‌ی خرید از فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های نشر افق (۳۰ درصد برای طلایی‌ها/ ۲۵ درصد برای بنفش‌ها)
۳. تخفیف استفاده از کارگاه‌های آموزشی نقد و بررسی کتاب، نویسندگی و…
۴. دعوت به هم‌کاری در زمینه‌های مختلف هنری، ادبی، فرهنگی، بازاریابی، نمایشگاه و… ۵. هدیه‌ی روز تولد

انواع عضویت در باشگاه کتاب افق

کارت طلایی عضویت

اعضایی که کارت طلایی دریافت می‌کنند، از تمام امتیازهای باشگاه برخوردار می‌شوند و لازم است هر ماه سه فعالیت‌ فردی یا گروهی در باشگاه کتاب افق انجام بدهند.

کارت بنفش عضویت

اعضایی که کارت بنفش دریافت می‌کنند، تمام امتیازهای باشگاه به‌جز اشتراک سالانه‌ی کتاب را خواهند داشت و لازم است هر فصل سه فعالیت‌ فردی یا گروهی در باشگاه کتاب افق انجام بدهند.

کارت بنفش زمانی به کارت طلایی تبدیل می‌شود که اعضا ۱۲ ماه فعالیت مستمر و خلاقانه داشته باشند.

عضویت

پس از ثبت درخواست، ۳ ماه فرصت دارید تا ۳ عنوان کتاب از کتاب‌های نشر افق + کتاب‌های فندق را بخوانید و معرفی آن‌ها را در قالب یک فیلم کوتاه حداکثر ۳ دقیقه‌ای به نشانی الکترونیکی club@ofoqbooks.com ارسال کنید. درصورتی‌که فیلم‌های ارسالی ازنظر کیفیت و خلاقیت مورد تأیید باشد، کارت عضویت بنفش برای شما صادر خواهد شد. کارت بنفش زمانی به کارت طلایی تبدیل می‌شود که ۱۲ ماه فعالیت مستمر و خلاقانه داشته باشید.

برای اطلاع از آخرین خبرها درباره‌ی فعالیت‌های باشگاه کتاب افق صفحه‌های نشر افق + کتاب‌های فندق در اینستاگرام و تلگرام را دنبال کنید.

    پرکردن مواردی که با * مشخص شده‌اند الزامی است

    روز، ماه و سال تولد را انتخاب نمایید*