معرفی مجموعه کتاب آموزشی کودک برای کلاس اولی‌ها

معرفی مجموعه کتاب آموزشی کودک برای کلاس اولی‌ها

معرفی مجموعه کتاب آموزشی کودک برای کلاس اولی‌ها

معلم کلاس اولی‌ها هستید؟ یا فرزندی کلاس اولی دارید؟ بیاید قراری نانوشته و ناگفته بین معلم‌های کلاس اولی‌ها و والدین آن‌ها بگذاریم. انگار که یک گروه بزرگ باشیم که هر عضو آن در نقطه‌ای از کشور زندگی می‌کند و همگی یک رسالت مهم داریم؛ ساختن هفت‌سالگی بچه‌های ایرانی. این‌طوری نگرانی‌مان کمتر و قدرتمان بیشتر می‌شود؛ هدف مشترکی وجود دارد که می‌خواهیم باهم آن را محقق کنیم و دانش‌آموزهایی زبرو زنگ، خلاق و متفکر داشته باشیم. این مقاله راهنمای کوچکی است تا با معرفی مجموعه کتاب‌های آموزشی مناسب برای کلاس اولی‌ها در کنار شما باشد و وقتی برایتان فایده دارد که باور کنید داستان‌ها می‌توانند زندگی کودکان را تغییر دهند و کمک کنند تا کنار هم قرار بگیریم و همدلی و گفت‌وگو کنیم.

کتاب آموزشی کودک و هدفی مشترک برای توانمندسازی کلاس اولی‌ها

همه ما خوب می‌دانیم که امروزه آموختن دانش در مدرسه برای کودکان به‌تنهایی نمی‌تواند تضمین‌کننده موفقیت آن‌ها در طول سالیان زندگی‌شان باشد. 7 سالگی فرصتی ویژه محسوب می‌شود تا بتوانیم در کنار آموز‌ش‌هایی که دانش‌آموزان در مدرسه می‌بینند، آن‌ها را برای قدم گذاشتن در مسیر موفقیت توانمندتر کنیم. در ادامه با چندین کتاب آموزشی آشنا می‌شوید که در این مسیر یاری‌دهنده خواهند بود.

معرفی مجموعه کتاب آموزشی کودک برای کلاس اولی‌ها

با معجزه داستان‌خوانی، به کلاس اولی‌ها لذت کتاب‌خواندن را هدیه دهید!

کلاس اول دبستان فرصتی طلایی برای کتاب‌خوان شدن کودکان ماست و کتاب درسی برای پرورش مهارت روان‌خوانی و کتاب‌خوانی کودکان کافی نیست. اگر می‌خواهید دانش‌آموز کلاس اولی‌تان در همان ماه‌های اول آموزش، حروف الفبا را به‌خوبی یاد بگیرد. از معجزه داستان‌خوانی غافل نشوید. هرکدام از کتاب‌های «کلاس اولی، کتاب اولی» براساس حروفی نوشته‌شده‌اند که کلاس اولی‌ها درس به درس با آن‌ها پیش می‌روند. با این شیوه کودک می‌تواند هم‌زمان با آموزش حروف در مدرسه، کتاب داستان مربوط به همان حروف را به‌تنهایی بخواند و از همان ماه‌های اول لذت باسواد شدن را بچشد. سپس با انجام فعالیت‌های پایانی هر کتاب و خواندن جمله‌هایی طولانی‌تر، دایره واژگان را گسترش دهد.

مجموعه کتاب «کلاس اولی، کتاب اولی» و سطح‌بندی براساس کتاب فارسی اول دبستان

کودکانی که در ابتدای مسیر فارسی‌آموزی هستند با خواندن داستان‌های سطح 1 تا 5 می‌توانند مرحله‌به‌مرحله و گام‌به‌گام با حروف الفبا و صداهای بیشتری آشنا شوند، به‌مرور کتاب‌های پرحجم‌تری بخوانند، مهارت خواندن و نوشتن خود را ارتقا دهند و اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا کنند.

پیشنهاد: خرید کتاب‌های مجموعه‌ی کلاس اولی، کتاب اولی

مجموعه کتاب آموزشی کلاس اولی، کتاب اولی

کتاب‌های آموزشی «خودم می‌خوانم»، مجموعه کتاب فارسی‌آموز برای کلاس اولی‌ها

مهارت خواندن مهم‌ترین مهارتی است که دانش‌آموزان در مدرسه یاد می‌گیرند. مجموعه‌ی 42 جلدی خودم می‌خوانم ابزار مناسب، جذاب و کاربردی برای معلم‌های کلاس اولی است تا خواندن و نوشتن زبان فارسی را آموزش بدهند. متن و تصویرهای خلاقانه‌ی کتاب‌ها باعث می‌شود تا خواندن برای کودکان لذت‌بخش باشد. فرآیند خواندن در این مجموعه با تصویرخوانی آغاز و به خواندن متن‌های کوتاه ختم می‌شود. هر کتاب چند بازی، شعر و ایده‌هایی برای نقاشی دارد. کتاب شب‌به‌شب دیکته‌ی شب هم می‌تواند اثربخشی این مجموعه را کامل کند. این کتاب هم در کلاس درس و هم در خانه کاربرد دارد و کمک می‌کند تا دیکته گفتن و دیکته نوشتن برای معلم‌ها، پدرها و مادرها و بچه‌ها به فعالیتی شاد و دوست‌داشتنی تبدیل شود.

پیشنهاد:

مجموعه کتاب آموزشی فارسی آموز برای کلاس اولی‌ها

تقویت مهارت‌های ریاضی و خلاقیت با مجموعه کتاب آموزشی «ریاضی با موشی»

مجموعه‌ی 6 جلدی ریاضی با موشی درباره‌ی مفاهیم پایه‌ی ریاضی است. هر کتاب با یک داستان جذاب و تصویرگری‌های دل‌نشین کمک می‌کند تا دانش‌آموزهایتان ساده و بدون دردسر مفاهیم بالا و پایین، زیرورو، چپ و راست و… را یاد بگیرند. در پایان هر کتاب هم چند فعالیت و بازی پیشنهادشده است که می‌توانید از آن‌ها الهام بگیرید و یک کلاس شاد و یادگیرنده بسازید و یا در خانه کودکتان را به روشی سرگرم‌کننده آموزش دهید. این‌طوری آنچه کودک باید درباره‌ی ریاضی بداند، غیرمستقیم یاد می‌گیرد. مهارت‌های فکر کردن و مهارت‌های خواندن او هم تقویت می‌شود.

پیشنهاد: خرید کتاب‌های مجموعه ریاضی با موشی

 مجموعه کتاب آموزشی ریاضی برای کلاس اولی‌ها

تقویت مهارت‌های فردی و اجتماعی با مجموعه کتاب‌های وگی ورجه

مجموعه 12 جلدی وگی ورجه قصه‌هایی است درباره‌ی یک قورباغه‌ی بامزه و وروجک که به زبان شعر نوشته‌شده و ماجراهای آن برگرفته از زندگی کودکان است؛ از غذا خوردن و لباس پوشیدن تا رفتن به مدرسه و دوچرخه‌سواری و…

شما می‌توانید با خواندن شعر به‌طور غیرمستقیم مفهوم ضرب‌آهنگ، وزن و قافیه را به کودکان آموزش بدهید و با این شیوه به تقویت مهارت‌های شنیداری، افزایش گنجینه‌ی واژگان و رشد توانمندی‌های کلامی آن‌ها هم کمک کنید. شوخ‌طبعی شاعر، تصاویر خنده‌دار کتاب و شعرخوانی شما اثربخش است و حس عشق و شادی و قدردانی مخاطب را تقویت می‌کند. ازآنجایی‌که قصه‌ها درباره‌ی مسائل روزمره‌ی زندگی کودکان است، در تقویت مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی آن‌ها نیز مؤثر خواهد بود و کمک می‌کند تا بتوانند برای دغدغه‌ها و مشکل‌هایشان راه‌حل خلاقانه‌تری پیدا کنند.

پیشنهاد: خرید کتاب‌های مجموعه وگی ورجه

وگی ورجه مجموعه کتاب آموزشی کودک

کتاب‌ داستان به عنوان کتاب آموزشی

مدرسه، مشق شب و بقیه‌ی ماجراها

مشق شب و دیر رسیدن به مدرسه دو مشکل واقعی دانش‌آموز‌ها و معلم‌ها است، اما نویسنده‌ی این کتاب‌ها از مشکلاتی واقعی به جهان تخیل پل می‌زند و ماجراهایی را تعریف می‌کند که حتی معلم‌ها را به خنده می‌اندازد. اگر دانش‌آموزی دارید که مشق شب نمی‌نویسد و یا دیر به مدرسه می‌رسد، این کتاب‌ها را سر کلاستان بخوانید و دست‌آوردهای ملموس و محسوس قصه را درک کنید. این‌طوری منطق و تخیل دانش‌آموزهایتان را به کار می‌اندازید و راه را به آن‌ها نشان می‌دهید.

پیشنهاد:

مجموعه کتاب آموزشی کودک برای کلاس اولی‌ها

رشد هوش اخلاقی و اجتماعی با مجموعه کتاب آموزشی «ارزش‌های زندگی»

معلم‌های کلاس اولی‌ها نه‌فقط خواندن و نوشتن که زندگی کردن را هم به کودکان یاد می‌دهند. کتاب ارزش‌های زندگی مجموعه‌ای کامل از فعالیت، بازی، گفت‌وگو، برنامه‌های هنری، قصه شعر و… درباره‌ی شادی، صلح‌، احترام، مسئولیت، همکاری، راستی، سادگی، فروتنی، بردباری و آزادی است. بعد از خواندن این کتاب شما مجهز به‌کلی ایده می‌شوید و می‌توانید در هرلحظه‌ی زندگی به رشد هوش اخلاقی و اجتماعی کودکان کمک کنید.

پیشنهاد: خرید کتاب‌های مجموعه ارزش‌های زندگی

مجموعه کتاب آموزشی کودک

گردآوری‌شده در تحریریه افق

 

دیدگاهتان را بنویسید