سه کتاب از نشر افق در میان برترین‌های هفدهمین جشنواره کتاب رشد

کتاب‌های نشر افق در فهرست نامزدهای هفدهمین جشنواره کتاب رشد

سه کتاب از نشر افق در میان برترین‌های هفدهمین جشنواره کتاب رشد

با توجه به گزارش‌های اعلام شده،‌ 959 عنوان کتاب از ناشران سراسر کشور به هفدهمین جشنواره کتاب رشد راه یافتند که در ۲۷ گروه مورد ارزیابی قرارگرفته‌ و 125 عنوان از آن‌ها توسط هیات داوری کاندیدای کسب جایزه شده‌اند. در رقابت میان بیش از 1000 ناشر، 15 کتاب به‌عنوان آثار برگزیده و 39 اثر از آن‌ها به عنوان کتاب‌های شایسته‌ی تقدیر انتخاب شده‌اند. در میان آثار راه یافته به این جشنواره، سه کتاب از نشر افق در فهرست نامزدهای نهایی دیده می‌شد. در گروه داستان و رمان کودک، کتاب‌های پینوکیو ترجمه‌ی بهروز غریب‌پور و مجموعه‌ی پهلوان پشه نوشته‌ی محمدرضا شمس و در گروه داستان و رمان نوجوان، مجموعه‌ی دروازه مردگان نوشته‌ی حمیدرضا شاه‌آبادی موفق به حضور در فهرست آثار برگزیده و شایسته تقدیر هفدهمین جشنواره کتاب رشد شده‌اند.

پس از ارزیابی نهایی هیئت داوران، مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره کتاب رشد روز ۱۹ آذرماه 1398 در مدرسه‌ی دارالفنون برگزار شد و از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد. با توجه به گزارش اعلام شده در دو گروه داستان و رمان کودک و نوجوان نتایج زیر به دست آمده است:

گروه داستان و رمان کودک

تقدیری:

  • پینوکیو/ نویسنده: کارلو کالودی/ ترجمه: بهروز غریب‌پور/ انتشارات: افق
  • دوره سه‌جلدی پهلوان پشه/ نویسنده: محمدرضا شمس/ انتشارات: افق

گروه داستان و رمان نوجوان و جوان

برگزیده:

  • دروازه مردگان/ نویسنده: حمیدرضا شاه‌آبادی/ انتشارات افق

درباره‌ی کتاب‌های تقدیر شده در هفدهمین جشنواره کتاب رشد

رمان پینوکیو

رمان پینوکو، اثر جادوان نویسنده‌ی نام آشنای ایتالیایی کارلو کولودی با تصویرگری روبرتو اینوچنتی گویی دوباره خلق شده است. اینوچنتی به خاطر آثار استثنایی‌اش جوایز جهانی بسیاری را کسب کرده است. رمان پینوکیو در قرن نوزدهم نوشته شده و شخصیت اصلی این داستان، آدمکی چوبی است که دماغ چوبی‌اش مشخصهٔ بارز این شخصیت تخیلی است. این نسخه‌ی کتاب پینوکیو، توسط بهروز غریب‌پور از زبان اصلی (ایتالیایی) به فارسی برگردانده شده است. نشر افق حق انحصاری (کپی رایت) انتشار این کتاب را از ناشر اصلی خریداری کرده است.

دوره سه‌جلدی پهلوان پشه

محمدرضا شمس در سه‌گانه‌ی پهلوان پشه افسانه‌های حسن کچل را با نگاهی خلاقانه و طنزآلود بازنویسی کرده است. حسن کچل در قصه‌های او، هم تنبل است و هم قهرمان، هم ساده است و هم زبر و زرنگ و خلاصه حسن کچلی است که تا قصه‌اش را نخوانید سر از کارش در نمی‌آورید. مجموعه‌ی پهلوان پشه با تصویرگری سحر خراسانی منتشر شده است.

درباره‌ی رمان دروازه مردگان، مجموعه کتاب‌ برگزیده در هفدهمین جشنواره کتاب رشد

در خلاصه داستان این مجموعه رمان از حمیدرضا شاه‌آبادی آمده است که: مواجه رضاقلی نوجوان فقیر و روستایی با سینما، ماشینیزم، ریل‌گذاری مسیرهای شهری و نشانه‌های دیگر با بهت و حیرت است اما او ظاهرا ذات آزادی‌خواهی دارد و برخلاف رویه‌ی معمول تن به بردگی نظام ارباب رعیتی و کارگری نمی‌دهد. او در حد توان خودش عاصی و طغیانگر است و نقشه‌ی فرار می‌کشد، نوجوانی که قربانی جهل شده و او را از خانواده‌اش دزدیده‌اند و فروخته‌اند. آشنایی او با میرزا حسن رشدیه که دلسوز مردم و مملکت است این روحیه‌ی تحول‌خواه را در او تربیت می‌کند. او شاهد تخریب اولین مدرسه‌ی تهران است به دست جاهلان کور و متعصب که آبشخورشان خرافه است و خوب می‌دانند که با ظهور علم دکان‌شان تخته خواهد شد و…
پیش از این رمان قبرستان عمودی- دروازه‌ی مردگان ۱ جلد اول از این مجموعه توانسته است به فهرست کلاغ سفید ۲۰۱۹ راه پیدا کند.

برای خرید هر یک از کتاب‌های افق که در میان برترین‌های هفدهمین جشنواره کتاب رشد وجود دارند، شما می‌توانید روی یکی از عبارت‌های زیر کلیک کنید:

گردآوری شده در تحریریه افق 

دیدگاهتان را بنویسید