5 کتاب از نشر افق در سی‌امین و سی‌ویکمین فهرست لاک‌پشت پرنده

5 کتاب از نشر افق در سی‌امین و سی‌ویکمین فهرست لاک‌پشت پرنده

5 کتاب از نشر افق در سی‌امین و سی‌ویکمین فهرست لاک‌پشت پرنده

موسسه شهر کتاب و فصلنامه پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان هرساله فهرست لاک‌پشت پرنده را به‌منظور معرفی کتاب‌های مناسب برای مخاطب کودک و نوجوان، با ارزیابی همه‌ی کتاب‌های منتشرشده، تدوین و منتشر می‌کند. در جشن رونمایی از سی‌امین و سی‌ویکمین فهرست لاک‌پشت پرنده که در روز دوشنبه 25 آذرماه 1398 در فروشگاه مرکزی شهر کتاب برگزار شد، کتاب‌های زیر از انتشارات افق به این دو فهرست راه‌یافته بودند:

 

ارزیابی و رده‌بندی کتاب‌ها در فهرست لاک‌پشت پرنده

کتاب‌های راه‌یافته به فهرست لاک‌پشت پرنده پس از ارزیابی هیئت داوری به شکل زیر رده‌بندی می‌شوند:

  • کتاب‌هایی باارزش 6 لاک‌پشت که بیش‌ترین هم‌خوانی را با معیارهای ارزیابی داشته باشند و علاوه بر آن، نکته‌ای ویژه در محتوا یا فرم آن‌ها دیده شود.
  • کتاب‌هایی باارزش 5 لاک‌پشت که بیش‌ترین هم‌خوانی را با معیارهای ارزیابی داشته باشند.
  • کتاب‌هایی باارزش 4 لاک‌پشت که هم‌خوانی نسبی با معیارهای ارزیابی داشته باشند.
  • کتاب‌هایی باارزش 3 لاک‌پشت که ضمن برخورداری از ارزش‌های ادبی، تضادی با معیارهای ارزیابی نداشته باشند.

کتاب‌های نشر افق در سی‌امین و سی‌ویکمین فهرست لاک‌پشت پرنده

درباره کتاب‌های راه‌یافته سی‌امین و سی‌ویکمین فهرست لاک‌پشت پرنده

درباره‌ی رمان دروازه مردگان، قبرستان عمودی

قبرستان عمودی دروازه‌ی مردگان اولین جلد از مجموعه‌ی دروازه مردگان و نوشته‌ی حمیدرضا شاه‌آبادی است. داستان این رمان روایتگر مواجه رضاقلی نوجوان فقیر و روستایی با سینما، ماشینیزم، ریل‌گذاری مسیرهای شهری و نشانه‌های دیگر با بهت و حیرت است اما او ظاهراً ذات آزادی‌خواهی دارد و برخلاف رویه‌ی معمول تن به بردگی نظام ارباب‌رعیتی و کارگری نمی‌دهد و…
پیش‌ازاین رمان قبرستان عمودی از مجموعه‌ی دروازه‌ی مردگان توانسته است به فهرست کلاغ سفید ۲۰۱۹ راه پیدا کند و در هفدهمین جشنواره کتاب رشد، عنوان رمان برگزیده در بخش رمان و داستان نوجوان را به خود اختصاص دهد.

 

معرفی مجموعه رمان بردیا و گولاخ‌ها

بردیا و گولاخ‌ها یک مجموعه‌ی رمان ۳ جلدی برای کودکان است که توسط مهدی رجبی نوشته‌شده و نشر افق آن را در سال ۹۷ منتشر کرده است. بردیا شخصیت اصلی رمان در طی ماجراجویی‌های جذابش در مسیر اتفاقاتی قرار می‌گیرد که او را با گولاخ‌ها درگیر می‌کند. شاهزاده‌ی شنل تشتکی، پیشگوی چشم نقره‌ای و هیولای کلمه خوار به ترتیب عنوان کتاب‌های جلد اول تا سوم از این مجموعه هستند.

 

درباره‌ی رمان گفت‌وگوی جادوگر بزرگ با ملکه جزیره‌ی رنگ‌ها

رهی پسر نوجوانی است که می‌خواهد دوچرخه‌ی بیست‌وچهار دنده‌ی نارنجی سایز بیست‌وشش داشته باشد، ولی پول لازم برای خرید آن را باید خودش جور کند. ایده‌ی او این است که دو تابستان در پوست خرگوش جلو پیتزافروشی بایستد و کار کند، ولی ناگهان با پیشنهاد عجیب‌وغریبی روبه‌رو می‌شود که پای او را به خانه‌ی یک زن نقاش باز می‌کند و… این رمان را جمشید خانیان برای نوجوان‌های ۱۲ تا ۱۶ سال نوشته است. کتاب‌های این‌ نویسنده جایزه‌ی ملی و بین‌المللی زیادی را از آنِ خودکرده‌اند.

 

معرفی مجموعه کتاب ماجراهای کارآگاه ماریلا

ماریلا یک دختر کارآگاه نه سال و نه‌ماهه‌ی بی‌نظیر است که یک کارآگاه ویژه است. او در خانه‌ی درختی ته خانه‌شان یک مرکز فرماندهی دختران مرموز راه‌اندازی کرده و معماهای خیلی پیچیده و مرموزی را حل می‌کند. کیت پنکهرست ماجراهای هیجان‌انگیز کارآگاه ماریلا را در هشت جلد نوشته است و تصویرگری آن را هم خود او انجام داده است. نشر افق تاکنون 4 جلد از مجموعه‌ی ماریلا را چاپ کرده و بقیه‌ی جلدهای آن‌هم درراه است. افق حق انتشار مجموعه‌ی ماریلا به زبان فارسی را از ناشر اصلی خریداری کرده است.

 

درباره‌ی مجموعه کتاب آخرین بازماندگان

مجموعه‌ی کتاب آخرین بازماندگان نوشته‌ی پیرز توردی یکی از پرفروش‌ترین‌ها در حال حاضر است. ویروس چشم قرمز اولین جلد و اتحاد سیاه‌دلان دومین جلد از این سه‌گانه هستند که تاکنون توسط نشر افق منتشرشده‌اند. ماجرای این داستان بلند در سرزمینی اتفاق می‌افتد که در آن تمام حیوانات به دلیل فعالیت‌های انسان یکی‌یکی رو به نابودی‌اند. قهرمان داستان کستر نوجوانی دوازده‌ساله است که توانایی شگفت‌انگیزی دارد که خودش از آن بی‌خبر است. آیا او می‌تواند با ویژگی منحصر‎به‎فردش حیوانات را از شر آدم‌ها نجات دهد؟

برای خرید هر یک از این کتاب‌های نشر افق که به سی‌امین و سی‌ویکمین فهرست لاک‌پشت پرنده راه پیدا کرده‌اند، می‌توانید روی عنوانشان در ابتدای متن کلیک کنید.

گردآوری شده در تحریریه افق 

دیدگاهتان را بنویسید