کتاب‌های نشر افق در سی‌ودومین فهرست لاک‌پشت پرنده

5 کتاب از نشر افق در سی‌امین و سی‌ویکمین فهرست لاک‌پشت پرنده

کتاب‌های نشر افق در سی‌ودومین فهرست لاک‌پشت پرنده

موسسه‌ی شهر کتاب و فصلنامه پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان در هشت سال گذشته فهرست لاک‌پشت پرنده را به منظور معرفی کتاب‌های مناسب برای مخاطبان با ارزیابی همه‌ی کتاب‌های منتشر شده، تدوین و منتشر می‌کنند. فهرستی از بهترین کتاب‌های هر فصل برای کودکان و نوجوانان. این کتاب‌ها را گروهی از نویسندگان، مترجمان و کارشناسان کتاب کودک و نوجوان با بررسی کتاب‌های هر فصل انتخاب می‌کنند. در میان عناوین سی‌ودومین فهرست لاک‌پشت پرنده یک مجموعه کتاب و یک رمان از آثار نشر افق دیده می‌شود.

مجموعه کتاب آرچی کوچولو : 4 لاکپشت

مجموعه کتاب آرچی کوچولو دستیار والدین تازه‌کار است. این مجموعه کتاب‌ برای گروه سنی دو تا چهار سال و پدرها و مادرهای آنان مناسب است. اگر شما هم جز این دسته از والدین هستید، کافی است کتاب‌ها را ورق بزنید. ابتدا مجذوب تصویرگری‌های چشم‌نواز و خوش‌رنگ و بانمکِ آن‌ها می‌شوید و بعد، می‌بینید که نویسنده چگونه با یک داستان تأثیرگذار و کوتاه توانسته دردسرهای سخت و بزرگِ زندگی‌تان را برطرف کند.
مثلاً، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی درخواستی از فرزندتان دارید، او فقط پاسخ بدهد نه!
– غذا می‌خوری؟
– نه!
– لباست را می‌پوشی؟
– نه!
تکرار مدام این رفتار خوش‌آیند نیست، ولی باید چه کرد؟ ماجرای کتاب اول از مجموعه‌ی آرچی کوچولو با نام نه! درباره‌ی همین مسئله است. نویسنده در جلدهای دیگر این مجموعه هم موضوعاتی از این دست را مورد توجه قرار داده است.

کتاب‌های نشر افق در سی‌ودومین فهرست لاک‌پشت پرنده

رمان برایم شمع روشن کن: 4 لاکپشت

داستان رمان برایم یک شمع روشن کن نشانه‌ای است از روند تحول در داستان‌نویسی برای نوجوانان در ایران که نویسندگان جوان، دارند به آن شکل می‌دهند. این داستان آن‌قدر واقعی است که انگار برای خودمان یا همسایه‌های ما رخ داده است و اکنون داریم آن را بازخوانی می‌کنیم. ناپایداری در ذات زندگی مدرن است، مریم محمدخانی، نویسنده‌ی کتاب در تک‌تک بندهای این داستان، این ناپایداری و نبودن ثبات را از دید دختری ۱۲ ساله به نام سارا به نمایش گذاشته است. داستان دختر نوجوانی که مادرش به سختی بیمار است، رابطه‌اش با پدرش خوب نیست و در مدرسه دچار مشکل شده است و به دنبال راهی برای رهایی از این مشکلات می‌گردد. داستانی که نوجوان‌ها باید بخوانند و بیانگر خیلی از احساسات و اتفاقات روزمره‌ی ماست که حتی توجهی به آنها نداریم، اما اتفاق می‌افتند.

جشن رونمایی از سی‌ودومین فهرست لاک‌پشت پرنده

جشن رونمایی آنلاین سی‌ودومین فهرست لاک‌پشت پرنده روز جمعه 23 خرداد، ساعت 18 در صفحه اینستاگرام فروشگاه مرکزی شهر کتاب برگزار می‌شود.
گروه داوری فهرست لاک‌پشت پرنده: حمید اباذری، معصومه انصاریان، محمود برآبادی، جعفر توزنده‌جانی، شکوه حاجی‌نصرالله، مینا حدادیان، شیوا حریری، شادی خوشکار، فاطمه زمانی، علی‌اصغر سیدآبادی، گیسو فغفوری، رودابه کمالی، حدیث لزرغلامی، نلی محجوب، مریم محمدخانی، فرمهر منجزی، رویا میرغیاثی و سیدمهدی یوسفی.

گردآوری شده در تحریریه افق 

 

دیدگاهتان را بنویسید