آموزش ساخت عروسک پپا

آموزش ساخت عروسک پپا

آموزش ساخت عروسک پپا

آموزش ساخت عروسک پپادنیای پپا دنیای تو هم هست، دوست کوچولو!
دنیای پپا مجموعه‌ای دنباله‌دار درباره‌ی یک خانواده‌ی دوست‌داشتنی است که کودک می‌تواند همیشه با آن‌ها خوش بگذراند. پپا دوستی است که هیچ کودکی نمی‌خواهد هرگز از او جدا شود. به‌ویژه کودکانی که عاشق پویانمایی پپا هستند و با این دوست کوچک صورتی می‌توانند به کتاب خواندن هم علاقه‌مند شوند.

مجموعه کتاب دنیای پپا

مجموعه‌ کتاب دنیای پپا

  • نوشته‌ی نویل استلی و ماریک بیکر
  • ترجمه‌ی مهسا خسروی
  • داستان
  • جلد نرم دارد
  • 22 جلدی
  • مناسب برای 2 تا 5 ساله‌ها

می‌خواهی با خانواده‌ی پپا بیشتر آشنا شوی؟

تعدادی از کتاب‌های مجموعه‌ی دنیای پپا‌‌‌‌‌‌‌، قصه‌هایی کوتاه درباره‌ی پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ پپا هستند. تعدادی از آ‌ن‌ها کتاب‌هایی کوچک با جلد و صفحه‌های مقوایی برای کوچولوهای کتاب‌خوار.

خانواده‌ی پپا

بخوان و بچسبان

می‌خواهید فرزندتان بعد از خواندن کتاب سرگرم شود؟ آنچه یاد گرفته است در ذهنش تثبیت شود؟ جای مجموعه‌ی بخوان و بچسبان را در زندگی او پر کنید. چند کتاب جدید با حضور پپای دوست‌داشتنی، با موضوع‌های متفاوت و یک‌عالمه برچسب شاد و پرانرژی که فرصتی برای مرور قصه‌ها و موضوع‌های مختلف است و به تقویت مهارت‌های ظریف حرکتی، هماهنگی چشم و دست و مهارت تطبیق در کودکان کمک می‌کند.

بخوان و بچسبان - دنیای پپا

آموزش ساخت عروسک پپا

اگر بسته‌ی هدیه‌ی نشر افق (کتاب‌های فندق) در سی‌وسومین دوره‌ی نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران به دستت رسیده است، الگو و مواد لازم برای ساخت عروسک پپا را داری.

آموزش ساخت عروسک پارچه‌ای پپا

مراحل درست کردن عروسک پپا

۱. الگوی داخل بسته‌ی هدیه را بردار و از روی خط‌چین‌ با قیچی ببر.

۳. الگوی گوش‌ها، سر، پاها، دست‌ها و دم را روی نمد صورتی رنگ بگذار و دورکشی کن. حواست باشد که از الگوی دم و هر گوش باید دوتا، از الگوی پاها و دست‌ها چهارتا بکشی و بعد از روی خط قیچی کن.

۴. الگوی پوزه و لپ را هم روی نمد سرخابی بگذار و دورکشی کن. بعد از روی خط قیچی کن.

۵. الگوی کفش را روی نمد مشکی بگذار و چهار بار دورکشی کن. الگوی دایره‌ی کوچک برای چشم را هم روی همین نمد بگذار و دو بار دورکشی کن. بعد از روی خط قیچی کن.

۶. حالا باید الگوی بدن و دهان را روی نمد قرمز بگذاری و دورکشی کنی. الگوی بدن را باید دوبار بکشی. بعد هم از روی خط ببر.

۷. روی نمد سفید هم الگوی چشم (دایره‌ی بزرگ‌تر)‌ و سوراخ بینی را بگذار و دورکشی کن و از روی خط با قیچی ببر.

۸. حالا تکه‌های مثل هم را روی یکدیگر بگذار و با چسب یا نخ و سوزن به هم وصل کن و در مرحله‌ی آخر، همه‌ی اعضای بدن را در جای خودشان قرار بده. برای اینکه عروسک فرم بهتری بگیرد داخل آن را با الیاف پر کن.

برای اینکه مراحل کار را ببینی، اینجا کلیک کن و ویدیو ساخت عروسک پپا توسط آناهید ترابی طهرانی را تماشا کن. آناهید یکی از کتابخوان‌های حرفه‌ای در ایران و دوست نازنین نشر افق (کتاب‌های فندق) است که بسته‌ی عروسک‌سازی پپا به دست او رسیده و عروسک را ساخته است. تو هم می‌توانی از مراحل ساخت عروسک خودت فیلم بگیری و برای ما به شماره‌ی ۰۹۰۲۲۹۹۰۶۸۸ در واتس‌اپ یا تلگرام بفرستی.

راستی اگر دوباره به الگو نیاز داشتی، می‌توانی از اینجا دانلود کنی.

 

تحریریه‌ی افق

دیدگاهتان را بنویسید