رونمایی از کتاب «گورشاه: دختران گمشده» نوشته‌ی سیامک گلشیری

رونمایی از کتاب گورشاه، دختران مرده - نویسنده: سیامک گلشیری

رونمایی از کتاب «گورشاه: دختران گمشده» نوشته‌ی سیامک گلشیری

مراسم رونمایی از تازه‌ترین اثر سیامک گلشیری، نویسنده‌ی نام‌آشنا در حوزه ادبیات داستانی، برگزار شد. کتاب گورشاه: دختران گمشده اولین جلد از مجموعه داستانی است که سیامک گلشیری برای مخاطب نوجوان نوشته و توسط نشر افق منتشرشده است. او که تاکنون چندین رمان و مجموعه کتاب برای مخاطبان این گروه سنی به رشته تحریر درآورده، این بار همانند مجموعه رمان پرطرفدار «خون‌آشام»، در ژانر «وحشت» و «فانتزی» داستانی جذاب را در بستری خیال‌انگیز روایت می‌کند.

رونمایی از کتاب گورشاه، دختران مرده - سیامک گلشیری

سیامک گلشیری، یکی از پرخواننده‌ترین نویسندگان ادبیات نوجوان ایران، تاکنون بیست رمان و چند مجموعه داستان منتشر کرده است. آثار گلشیری جوایزی را نیز از آن او کرده و بارها نامزد جوایز مختلف ادبی شده‌اند. رمان «جنگل ابر» از مجموعه‌ رمان‌های پنج‌گانه‌ی خون‌آشام گلشیری در فهرست کلاغ سفید کتابخانه‌ی بین‌المللی نسل جوان مونیخ (2014) جای گرفته است.

این مراسم روز پنجشنبه 23 آبان 1398 در «خانه‌ی فرهنگ و هنر واژه» با حضور کارشناسان حوزه ادبیات، از جمله علی‌اکبر زین‌العابدین (نویسنده و پژوهشگر)، سمانه خادمی (نویسنده) و بابک محمدی (نویسنده) برگزار شد.

مهدی رجبی، شهلا انتظاریان و شقایق قندهاری نیز از جمله نویسندگان و مترجم‌هایی بودند که دعوت نشر افق را پذیرفته بودند و به بهانه تازه‌ترین اثر منتشرشده از سیامک گلشیری در این مراسم حضور پیدا کرده بودند.

نوجوانان پرشور و دیگر علاقه‌مندان ادبیات در حوزه ژانر «وحشت» و «فانتزی» در سنین مختلف در مراسم رونمایی از کتاب گورشاه: دختران گمشده حضور داشته و گفت‌وگویی جذاب را با متخصصین این حوزه رقم زدند. سوالاتی پرسیدند و جواب گرفتند. نظراتشان را در مورد این ژانر ادبی بیان و دیگر آثار این نویسنده بیان کردند.

هوادارهای داستان‌های ترسناک، نوجوان‌هایی دوست‌داشتنی بودند و عاشق هیجان و ماجرا. با هم قرارمدار گذاشته و آمده بودند پیشواز «دختران گمشده». همگی نام و آوازه‌ی گورشاه را شنیده بودند و می‌خواستند بدانند ماجرای اولین کتاب از این مجموعه چیست.

علاوه‌بر نوجوان‌ها، نویسنده‌ها، مترجم‌ها و تعدادی از پدرها و مادرها هم آمده بودند. پدرهایی که نگران بودند مبادا خواندن داستان‌های ترسناک برای روحیه‌ی فرزندشان خوب نباشد و مادرهایی که از خواندن داستان‌های ترسناک دل خوشی نداشتند.

فقط از کتاب گورشاه: دختران گمشده و وحشت حرف زدیم؟ نه. با کیک گورشاه ازمان پذیرایی شد و مسابقه هم داشتیم و…

همگی آمده بودند تا کنار هم باشیم و حرف بزنیم و همین گفت‌وگوها کمکمان کرد تا فاصله‌های توی ذهنمان کم و دوستی‌مان بیش‌تر شود.

برای خرید این کتاب می‌توانید روی عبارت زیر کلیک کنید:

خرید رمان دختران گمشده – گورشاه ۱

گردآوری شده در تحریریه افق | عکاس: میلاد پروز

دیدگاهتان را بنویسید