شما هم به جشن امضای رمان کابوس‌های خنده‌دار دعوتید

جشن امضای رمان کابوس‌های خنده‌دار

شما هم به جشن امضای رمان کابوس‌های خنده‌دار دعوتید

جشن امضای رمان کابوس‌های خنده‌دار نوشته‌ی حمید‌رضا شاه‌آبادی چهارشنبه، اول تیرماه ۱۴۰۱ در خانه‌ی خلاقیت واژه برگزار خواهد شد.
در این مراسم بهزاد فراهانی، رضا بابک، اندیشه فولادوند، رضا فیاضی از هنرمندان و بازیگران سینما و عباس جهانگیریان و افسون امینی از نویسندگان حوزه‌ی ادبیات کودک و نوجوان حضور خواهند داشت.

حمیدرضا شاه‌آبادی در رمان کابوس‌های خنده‌دار ماجرای شکل‌گیری گروه تقلیدچی حبیب‌سلمونی را از زبان پسر نوجوانِ او، عطا، تعریف می‌کند؛ ماجرایی که طنز غم‌انگیزی دارد و از قدرتِ هنر و تاریخ مبارزه می‌گوید. زمان وقوع داستان برمی‌گردد به دوران قاجار و قحطی بزرگ در ایران؛ عطا، پدر و مادر، خواهرها و دامادشان دسته‌ی سیاه‌بازی دارند و با هم نمایش اجرا می‌کنند. روزی، مردی ناشناس آن‌ها را به‌ازای غذا استخدام می‌کند تا چند شبی در عمارتی در شهریار تیارت داشته باشند؛ وعده‌ای دلچسب و شیرین که برای خانواده‌ی گرسنه‌ی حبیب خوش‌آیند و خواستنی است، اما همین که آن‌ها وارد عمارت می‌شوند هول و وحشتی تازه را تجربه می‌کنند و زندگی‌شان به خطر می‌افتد.

نمایش سیاه‌بازی بخش دیگری از این جشن است که هیلا رضائیان در کنار مونا حسن‌زاده با نوازندگی علی جباری و ارشان تاجیک اجرا خواهند کرد.
رضاییان یکی از چهار بازیگر زن سیاه‌باز در تئاتر ایران است.

حضور در این جشن برای عموم آزاد و رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند چهارشنبه، اول تیرماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۸ به خانه خلاقیت واژه واقع در خیابان انقلاب، بین وصال و قدس، کوچه‌ی اسکو، پلاک ۱۳، واحد ۱ مراجعه کنند.

تحریریه افق

دیدگاهتان را بنویسید