مجموعه داستان تربیت‌های پدر به زبان ایتالیایی منتشر شد

مجموعه داستان تربیت‌های پدر به زبان ایتالیایی منتشر شد

مجموعه داستان تربیت‌های پدر نوشته‌ی محمد طلوعی، شامل شش داستان است که هم پیوسته‌اند و هم مستقل از هم. نویسنده در این کتاب ابعادی از مناسبات یک خانواده را با محوریت پدر ترسیم می‌کند. اکنون این کتاب از نویسنده‌ی برنده‌ی جایزه‌ی گلشیری توسط جاکومو لونگی به زبان ایتالیایی ترجمه‌شده است. کتاب مجموعه داستان تربیت‌های پدر به زبان ایتالیایی را نشر پل 33 منتشر کرده و طراحی جلد این کتاب برعهده‌ی فرشید شفیعی بوده است.

مجموعه داستان تربیت‌های پدر به زبان ایتالیایی

درباره‌ی کتاب تربیت‌های پدر و نویسنده آن

تربیت‌های پدر شامل شش داستان به نام‌های «نجات پسردایی کولی»، «تابستان 63»، «Made in Denmark»، «دختردایی فرنگیس»، «مسواک بی‌موقع» و «انگشتر الماس» است. همه‌‌ی این داستان‌ها، شخصیت‌هایی واحد دارند و درباره‌ رابطه‌‌ یک پدر و پسر هستند. راوی مجموعه داستان تربیت‌های پدر با تمرکز بر گذشته‌ی خانوادگی خود و مرور رابطه‌اش با پدر، به دغدغه اصلی خود یعنی بحران‌های هویتی می‌اندیشد و نیز جست‌وجو می‌کند. در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

به چشم‌هام نگاه می‌کرد، مستقیم، خیلی وقت بود این‌جوری مستقیم به هم نگاه نکرده بودیم.
گفت: «بدبختی مردای ایرونی می‌دونی چیه، همش حرف سیاسی می‌زنن. مردای دیگه‌ی دنیا وقتی دورهم جمع می‌شن حرف زنارو می‌زنن. مردای ایرونی هی حرف سیاسی می‌زنن، زن که می‌گیرن نمی‌دونن باهاش باید چی کنن.»
گفتم: «یه کم حکمت پدرانه لازم داشتم.»

مجموعه داستان تربیت‌های پدر بنوشته‌ی محمد طلوعی ه زبان ایتالیایی منتشر شد

محمد طلوعی متولد سال 1358 است و در رشته‌های سینما و ادبیات نمایشی تحصیل‌کرده. او که به‌عنوان شاعر، فیلم‌نامه‌نویس و نویسنده شهرت دارد در شمال ایران و شهر رشت متولد شده است، رمان قربانی باد موافق نوشته‌ی محمد طلوعی برنده‌ی جایزه‌ی ادبی «فردا» (1386) و رمان تقدیری جایزه‌ی ادبی «واو» در همان سال شد. او در سال 1390 هم با انتشار مجموعه داستان‌ من ژانت نیستم جایزه‌ی «گلشیری» گرفت. از دیگر آثار او می‌توان به رمان رئال مادرید برای مخاطب نوجوان، رمان آناتومی افسردگی و مجموعه‌ی هفت داستان کوتاه با عنوان هفت‌گنبد اشاره کرد. او در سال 1395 برگزیده‌ی نخستین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی «چهل» شد. محمد طلوعی به‌عنوان یکی از صداهای شاخص نسل نوی نویسندگان فارسی شناخته می‌شود. او قصه‌گوی طبقه‌ی متوسط شهری است و گذشته‌ی نزدیک در داستان‌هایش بازتاب زیادی دارند. پیش‌از ترجمه‌ی مجموعه داستان تربیت‌های پدر به زبان ایتالیایی آثار او در نشریاتی همچون گاردین، اینترناسیوناله و کلمبیاژورنال نیز منتشرشده‌اند.

گردآوری شده در تحریریه‌ی افق

 

دیدگاهتان را بنویسید