دنیای کتاب‌های داستان و آموزش خلاق ریاضی برای پیش‌دبستانی‌ها

دنیای کتاب‌های داستان و آموزش خلاق ریاضی برای پیش‌دبستانی‌ها

دنیای کتاب‌های داستان و آموزش خلاق ریاضی برای پیش‌دبستانی‌ها

یکی از کلیشه‌هایی که به‌عنوان موضوعی برای عدم موفقیت در آینده کودکان مطرح می‌شود. ناتوانایی در کسب دانش ریاضی یا مشکلاتی است که در مسیر یادگیری آن برای کودکان به وجود می‌آید. دانشی پایه‌ای که موضوع اصلی مشاغل و حل دیگر مسائل مختلف زندگی است، اغلب به روش‌هایی غیر جذاب و کسل‌کننده به کودکان آموزش داده می‌شود. سال‌هاست که در بین همه درس‌ها، برای گروه بسیار زیادی از دانش آموزان –حتی در مقطع دبستان و باوجود ابتدایی‌ترین مباحث- ریاضیات به‌عنوان موضوعی ترسناک شهرت پیداکرده است. این پیام که «ریاضی درس سختی است و باید خیلی خوب آن را یاد بگیری.» از طریق رسانه‌ها، دوستان و خانواده‌ها به کودک منتقل می‌شود و این ترس را بیشتر می‌کند. در اینجا قصد داریم تا شما را با مجموعه‌ای از کتاب‌های آموزش ریاضی برای پیش‌دبستانی‌ها آشنا کنیم که می‌توانند با ورود به دنیای قصه و داستان، به شما کمک کنند تا به رو‌شی جذاب و سرگرم‌کننده، کودک خود را با مفاهیم ریاضی پایه آشنا کرده و او را به ریاضیات علاقه‌مند سازید.

از واقعیت تا دنیای خیال‌انگیز داستان‌ها در کتاب‌های آموزش ریاضی

وقتی والدین به کودک می‌گویند که او در ریاضی خوب عمل‌نکرده یا از آن دوری کرده است، درواقع به‌صورت ناخودآگاه به کودک اجازه می‌دهند که همین کار را انجام دهد. رسانه‌ها تمایل دارند این ایده را تقویت كنند كه ریاضیات باید به بهترین شکل ممکن و شبیه به آنچه انیشتین را به دانشمندی خاص تبدیل کرده آموخته شود، درحالی‌که این روش در زندگی روزمره کاربردی نیست. همه این موضوعات دست‌به‌دست هم خواهند داد تا کودک علاقه خود را نسبت به ریاضیات از دست ‌دهد. بااین‌حال باوجود رشد فزاینده علم و فن‌آوری، یادگیری ریاضیات برای موفقیت فرزندان ما بسیار مهم‌تر می‌شود.
خبر خوب این‌که ما این توانایی را داریم که روی دیدگاه فرزندمان نسبت به ریاضی تأثیر مثبت بگذاریم! یکی از مهم‌ترین کارهایی که امکان انجام دادن آن وجود دارد این است که اطمینان حاصل کنیم بچه‌های ما ریاضیات را موضوعی دل‌چسب و مرتبط با زندگی خود می‌بینند. آن‌ها برای یادگیری، به روش‌هایی خلاق، هیجان‌انگیز و جذاب احتیاج دارند. مجموعه‌ای از کتاب‌های آموزش ریاضی وجود دارند که مفاهیم ریاضی را به شیوه‌های سرگرم‌کننده برای کودکان بیان می‌کنند. وارد دنیای قصه‌ها می‌شوند و کودک شما را نیز با خود می‌برند. برای یک کودک، کجا بهتر و دل‌چسب‌تر از دنیای خیال‌انگیز داستان‌هاست؟!

مجموعه کتاب‌ ریاضی با موشی و داستان‌هایی برای پیش‌دبستانی‌ها

مجموعه کتاب‌ ریاضی با موشی و داستان‌هایی برای پیش‌دبستانی‌ها

تصور کنید که کودک 5 ساله شما در کنارتان نشسته و منتظر است که برایش داستانی در مورد زندگی چند موش کوچک دوست‌داشتنی بخوانید. در میان تصاویر جذاب و سرگرم‌کننده آن، شخصیت‌ها و اتفاق‌های جالب داستان را به او نشان بدهید و برایش لحظاتی شیرین را رقم بزنید. این در حالی است که در حقیقت شما دارید به‌صورت هم‌زمان، مفاهیم پایه‌ی ریاضیات را به فرزندتان آموزش ‌می‌دهید.

مجموعه کتاب ریاضی با موشی نوشته‌ی النور می است که با تصویرگری دبورا ملمون و ترجمه‌ی محبوبه نجف‌خانی توسط نشر افق در سری «کتاب‌های فندق» منتشرشده است. این مجموعه‌ی شش‌جلدی، برای کودکان 4 ساله و بالاتر (گروه سنی ب) مناسب هستند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا قبل از ورود به مدرسه آشنایی اولیه‌ای با مفاهیم ریاضیات داشته باشند. هرکدام از این کتاب‌ها در 32 صفحه و با تصاویری جذاب برای کودکان طراحی‌شده‌اند.

آموزش خلاق در مجموعه کتاب ریاضی با موشی

وندا و آلبرت خواهر و برادر هستند. این موش‌های نترس و وروجک با آموزش عددها، شکل‌ها، اندازه‌ها و دیگر مفاهیم ریاضی پایه قدرت تخیل کودکان را به کار می‌اندازند و در همان حال از چنگ گروچو، گربه‌ی ترسناک، فرار می‌کنند! هر کودکی یا بزرگ‌سالی که روزی گفته باشد: «نمی‌توانم ریاضی حل کنم»، در مرحله‌ای از زندگی، ‌از ریاضی به وحشت افتاده است. ازاین‌رو در این مجموعه برای کودکانی که تازه با این مفاهیم آشنا می‌شوند،‌ جهانی خلق‌شده است که در آن ریاضی فقط اعداد و ارقام روی کاغذ نباشد، بلکه تبدیل به بخشی از زندگی روزمره و ماجراجویی‌های آن شود. خلاقیت نویسنده و تصویرگر کتاب‌ها در بیان این مفاهیم باعث شده که کودک به روشی غیرمستقیم با ریاضیات درگیر شده و آن را بیاموزد.

ویژگی‌های مجموعه شش جلدی کتاب ریاضی با موشی

  • کودکان را تشویق می‌کند با شیوه‌ای متفاوت و دوست‌داشتنی درباره‌ی ریاضی فکر و گفت‌وگو کنند.
  • مهارت خواندن کودکان را تقویت می‌کند.
  • فعالیت‌هایی سرگرم‌کننده و لذت‌بخش دارد.
  • می‌توان داستان‌هایش را برای کوچولوها بلند خوانی کرد.

کودکان با خواندن ماجراهای این دو موش پرشور و پرانرژی و دوستان شاد و بانشاطشان، شیفته‌ی آن‌ها می‌شوند. هر جلد از مجموعه‌ی ریاضی با موشی برداشت تازه‌ای از مفاهیم ریاضی پایه ارائه می‎دهد. معلم‌های ریاضی که درزمینه‌ی شیوه‌های یادگیری دوران کودکی تخصص دارند، تائید کرده‌اند که هر مبحث این مجموعه آموزش ریاضی برای پیش‌دبستانی‌ها و والدین و معلم‌هایشان کاملاً کاربردی است. فعالیت‌های سرگرم‌کننده‌ی صفحه‌های پایانی کتاب‌ها هم کودکان را ترغیب می‌کنند تا به ریاضی فکر و درباره‌اش گفت‌وگو کنند به‌طوری‌که هر مفهوم برایشان روشن شود و در ذهنشان بماند. با ابن امید که کودکان با شور و اشتیاق به سراغ ریاضی بروند و از آن به‌عنوان ابزاری ارزشمند برای هدایت دنیایی که در آن زندگی می‌کنند، بهره ببرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مجموعه کتاب و خرید آن‌ها می‌توانید بر روی عبارت زیر کلیک کنید.

خرید آنلاین مجموعه کتاب ریاضی با موشی

گردآوری‌شده در تحریریه افق

 

دیدگاهتان را بنویسید