کتاب‌های نشر افق در فهرست آثار برگزیده‌ و تقدیر شده‌ی شورای کتاب کودک 1398

کتاب‌های نشر افق در فهرست آثار برگزیده‌ و تقدیر شده‌ی شورای کتاب کودک 1398

مراسم پنجاه و هفتمین سالگرد شورای کتاب کودک در اسفند ماه سال 1398 به دلیل شیوع کرونا لغو شد و در نتیجه اعلام جوایز شورای کتاب کودک كه بنا بر عرف و سنت ساليان گذشته در اين مراسم انجام مى‌شد، به تعويق افتاد. بنابراین روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه 1398، همزمان با روز ملى ادبيات كودك و نوجوان، در آپارات آثار برگزیده‌ و تقدیر شده‌ی شورای کتاب کودک 1398 معرفی شدند. در میان این آثار کتاب‌های زیر از نظر افق معرفی شدند.

گفت‌وگوی جادوگر بزرگ با ملکه‌ی جزیره‌ی رنگ‌ها نوشته‌ی جمشید خانیان تنها رمان برگزیده‌ی شورای کتاب کودک‌‌‌ 1398

جمشید خانیان جادوگر بزرگی است که می‌تواند با چند نام و نشانه، جزیره‌ی خودش را در ذهن مخاطب بسازد. کافی است رمان را بخوانید. آن‌وقت امیرطاها، آبی که اژدها می‌شود، آسمان پرستاره‌ی شب و رنگ گل کاسنی وارد زندگی‌تان می‌شود و شاید شما هم کوچه‌ای را در محله‌تان پیدا کنید که نشانی‌اش در کتاب‌های ژول ورن آمده و راه مخفی تا بازار گل‌ باشد و از رؤیای پدربزرگتان رد شود.‌

این رمان سال گذشته به فهرست نامزدهای دریافت جایزه‌ی سالانه‌‌ی لاک‌پشت پرنده هم راه یافت و پیشنهاد خوبی است برای یازده تا هجده ساله‌هایی که عاشق هنر، علم و ادبیات‌اند، هرچند خواندن این کتاب به بزرگ‌ترها هم توصیه می‌شود.‌

جادوگر بزرگ

خرید آنلاین کتاب گفت‌وگوی جادوگر بزرگ با ملکه‌ی جزیره‌ی رنگ‌ها

مجموعه‌ی بردیا و گولاخ‌ها کتاب‌ تقدیری شورای کتاب کودک‌‌ 1398

بردیا و گولاخ‌ها نوشته‌ی مهدی رجبی با تصویرگری مریم محمودی‌مقدم از نشر افق جزو کتاب‌های شایسته‌ی تقدیر شورای کتاب کودک معرفی شد. پیشنهاد می‌کنیم اگر فرزندی دارید که عاشق داستان‌های تخیلی و فانتزی است و دوست دارد در جهان‌های تازه سفر کند، مجموعه‌ی بردیا و گولاخ‌ها را به دستش برسانید.

بردیا و گولاخ ها

این کتاب در ستایش پذیرش تفاوت‌ها و توانمندی‌های فردی است و می‌تواند در افزایش اعتمادبه‌نفس کودکان و نوجوانان کمک‌کننده باشد. این مجموعه به فهرست لاک‌پشت پرنده هم راه‌یافته است.

کتاب بردیا و گولاخ‌ها

لینک خرید آنلاین کتاب بردیا و گولاخ ها

می‌توانم یک من دیگر بسازم اثر شینسوکه یوشی تکه کتاب برگزیده‌ی شورای کتاب کودک 1398

این کتاب تصویری که نشر افق با ترجمه‌ی رضی هیرمندی برای ۶ تا ۶۰ سال منتشر کرده، داستانی درباره‌ی پسری به نام کوین است که از کارهای روزانه خسته شده و تصمیم می‌گیرد «یک من دیگر بسازد». کوین رباتی می‌خرد و تمام کارهایش را به او یاد می‌دهد؛ اما روزی که من دیگرش ظاهر می‌شود، مادرش فوری می‌فهمد که او کوین نیست!

می‌توانم یک من دیگر بسازم؟

خرید آنلاین کتاب می‌توانم یک منِ دیگر بسازم؟

این کتاب به کودکان کمک می‌کند تا پاسخ سؤال‌های پیچیده‌ی ذهنشان را به ساده‌ترین شکل ممکن پیدا کنند؛ این‌که من کی هستم؟ چطوری به وجود آمده‌ام؟ چرا این‌طوری هستم؟ و… پیشنهاد می‌کنیم اگر دوست دارید فرزندتان خودش را بهتر بشناسد و دنبال کتابی مطمئن و دوست‌داشتنی برای افزایش خودآگاهی و شناخت احساسات، خانواده و هویت در او هستید، لحظه‌ای برای تهیه و هدیه‌ی این کتاب تردید نکنید.

 

رویا میرغیاثی، تحریریه‌ی افق

دیدگاهتان را بنویسید